Wyciąg olejowy z zarodników Ganoderma lucidum (Reishi)- NOWE SZKLANE OPAKOWANIE

SUPLEMENT DIETY- w ciągłej sprzedaży od 2006 roku
W 2018 roku zmieniliśmy opakowanie na szklaną butelkę.
60 kapsułek po 500 mg
Najlepiej spożyć przed końcem - listopad 2019


SKŁADNIKI:
100% olej uzyskany z zarodników Ganoderma lucidum
Brak konserwantów i innych dodatków chemicznych lub spożywczych
Otoczka kapsułki - gluten pszeniczny


ZALECANE SPOŻYCIE:
1-2 kapsułki 1-3 razy dziennie. Przeciętnie 1 kapsułkę dziennie.


Wyjątkowy produkt, prawdopodobnie jedyny taki na naszym rynku

Dostępność: W magazynie

695,00 zł

Opis

Szczegóły

WYCIĄG OLEJOWY Z ZARODNIKóW GANODERMA LUCIDUM  (Reishi, Lingzhi, lakownica lśniąca)
Suplement diety- w ciągłej sprzedaży od 2006 roku (w 2018 roku zmiana opakowania)

SKŁADNIKI
100% olej uzyskany z zarodników Ganoderma lucidum
Brak konserwantów i innych dodatków chemicznych lub spożywczych
60 kapsułek po 500 mg
Otoczka kapsułki - gluten pszeniczny

ZALECANE SPOŻYCIE
1-2 kapsułki 1-3 razy dziennie. Przeciętnie 1 kapsułkę dziennie.

JAKOŚĆ
Największy wpływ na wysoką jakość gotowego suplementu diety mają: surowiec i cykl produkcyjny. Grzyby przeznaczone do produkcji rosną w czystym, górskim środowisku na zachodzie prowincji Fujian w Chinach. 
Cykl produkcyjny został opracowany zgodnie z zasadami GMP (Dobra Praktyka Produkcji - zobacz certyfikat). W trakcie produkcji nie są stosowane żadne środki chemiczne a wieloletnie doświadczenie zakładu pozwala na stworzenie produktu najwyższej jakości. (zobacz zdjęcia produkcji).
Od 2006 roku produkt był dwukrotnie badany przez Laboratorium Izby Celnej i nie stwierdzono obecności niebezpiecznych składników ani substancji niezgodnych ze składem podanym na etykiecie.

HODOWLA - zobacz zdjęcia
Hodowla grzyba jest niezmiernie ważnym elementem w łańcuchu produkcji ponieważ pozwala wyprodukować surowiec odpowiedniej jakości - posiadający znaczną ilość składników i pozbawiony zanieczyszczeń. Ważne jest również aby grzyb mógł rosnąć w naturalnym środowisku, z dostępem do światła słonecznego i świeżego powietrza. ""Podstawową zaletą tej metody <uprawy na litym drewnie-przyp.własny> jest otrzymanie owocników, które zawierają więcej biologicznie czynnych polisacharydów niż owocniki uzyskane w uprawie na trocinach"" (źródło:""Lakownica lśniąca Ganoderma lucidum - biologia, uprawa i właściwości lecznicze"" pod redakcją Marka Siwulskiego i Krzysztofa Sobieralskiego).
Niestety wielu producentów wykorzystuje grzyby, które rosną w zamkniętych halach produkcyjnych gdzie warunki wzrostu znacznie odbiegają od naturalnych. Grzyby wykorzystywane do produkcji prezentowanego suplementu diety rosną na farmie „Fujian Tianrong Edible Fungi Base” w czystym, górskim środowisku niedaleko gór Wuyi.
Hodowla zaczyna się od przeszczepienia grzybni Ganoderma lucidum na wysterylizowane wcześniej pnie drzew liściastych. Po okresie inkubacji grzybni pniaki o długości ok 30 cm są zakopywane w ziemi dzięki czemu grzyb czerpnie wartości z pnia i gleby. W trakcie wzrostu nie są stosowane żadne środki chemiczne ani sztuczne nawozy. W zależności od pogody wzrost trwa nawet kilka miesięcy. Na zdjęciach widać, że Ganoderma lucidum hodowana na farmie wykształca regularną nóżkę i owocnik co świadczy o optymalnej, stabilnej temperaturze i wilgotności powietrza. Taki surowiec jest najwyższej jakości.

ZARODNIKI GANODERMA LUCIDUM - zobacz zdjęcia
Zarodniki grzyba stanowią jego esencję - tak jak w przypadku nasion roślin. Mają wielkość kilku mikronów (1 mm = 1000 mikronów) i występują na wierzchniej stronie owocnika - dzięku czemu są rozwiewane przez wiatr. Zawartość zarodnika jest chroniona podwójną łupinką, która musi być rozłupana przed umieszczeniem proszku w kapsułce, ponieważ tylko wówczas organizm będzie mógł przyswoić to co najcenniejsze. Zarodnik bez rozłupanej łupinki zostanie wydalony z organizmu. Rozbijanie odbywa się metodą mechaniczną, bez użycia środków chemicznych.
Do wyprodukowania 1 kg wyciągu olejowego potrzeba około 50 kg rozłupanych zarodników, co bardzo podraża koszt produkcji. 

PRODUCENT
Fujian Longhua Pharmaceutical Co. Ltd jest państwowym zakładem farmaceutycznym założonym w 1988 roku w Fuzhou, prowincja Fujian (blisko Tajwanu). Zakład specjalizuje się w produkcji preparatów pochodzenia naturalnego, w oparciu o doświadczenia medycyny chińskiej i bez użycia środków chemicznych. Firma spełnia standardy Dobrych Praktyk Produkcji (GMP) a także wszystkie standardy sanitarne wymagane na miejscu. Każda eksportowana partia towaru przechodzi badania laboratoryjne, które są dołączane do wysyłki i dostarczane do Państwowego Inspektora Sanitarnego w trakcie odprawy granicznej.
Producent ściśle współpracuje z Fuzhou Biomedical Hi-Tech Incubator, największym państwowym instytutem naukowym w prowincji Fujian zajmującym się opracowywaniem i testowaniem nowoczesnych suplementów diety i preparatów pochodzenia naturalnego. Dzięki temu obie organizacje opracowują i testują nowe preparaty a także nadzorują produkcję dotychczasowych.

INNE UWAGI
Przez cały okres stosowanie preparatu zaleca się przyjmowanie witaminy C, która ułatwia wchłanianie polisacharydów, głównego składnika grzyba, a także zwiększonej ilości płynów.

Preparat został zgłoszony do Głównego Inspektora Sanitarnego w Warszawie a każda jego dostawa jest kontrolowana przez Sanepid we Wrocławiu. Był dwukrotnie przebadany laboratoryjnie przez Laboratorium Izby Celnej we Wrocławiu.

UWAGA: Preparaty sporządzone z Ganoderma lucidum nie posiadają w Polsce statusu lekarstwa i nie mogą być jako takie traktowane. Nie zaleca się ich stosowania zamiast przepisanych leków.

Importer i dystrybutor:
Prokorem sp. z o.o.
ul. Mazowiecka 17/27
50-412 Wrocław
tel. 71 342 18 93

Dodaktowe informacje

Dodaktowe informacje

Waga Nie
Kraj produkcji Chiny

Recenzje

Napisz własną recenzję

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać recenzje. Proszę się zalogować lub zarejestrować

Tagi produktu

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.